Eesti Selja- ja Kaelaravi Keskus

Heategevuslik Seljatervise päev Peetri koolis

Igal aastal on 16. oktoober rahvusvaheline Seljapäev.

16.08 2018 kliente vastu võttes ja ravides tuli keskuse juhatajal Martin Tohtil mõte teha midagi suuremat ja just ennetustöö alal (terapeutidena inimesi ravides tegeleme ju vaid tagajärgedega). Otsis oma lähima suurema kooli kontaktid (Rae vallas Peetri Põhikool), helistas ja pakkus oma ideed neile. Kutsuti augusti lõpus kooli seda arutama, huvi oli suur. Kuupäevaks pakkus Martin 16.oktoobrit ehk rahvusvahelist seljapäeva.
Järgnes hulga kokkusaamisi, terapeutide otsimine, täpsema plaani ja harjutuste paikapanek jne.

Ning 16.10 2018 ehk täpselt 2 kuud hiljem viis Martin koos kolme hakkaja füsioterapeudiga (Karin Jõgi, Kristel Oja, Sandra Joa)  läbi suure heategevusliku seljatervise päeva! 4 füsioterapeuti suutsid ühe päevaga harida ja läbi viia praktilise seljaharjutuste praktikumi 290 Peetri kooli lapsele ja 60 koolieelikule. Kokku 350 last said märgatavalt teadlikumaks oma seljatervisest ja rühist.

 Paralleelselt kolmes saalis toimus praktiline tegevus ning lisaks suures saalis hariv/inspireeriv seljatervise seminar. Tagasiside õpetajatelt ja lastelt oli väga hea! 
Väike sammuke parema ja tervema ühiskonna suunas tehtud  

Julgustame ka teisi terapeute üle Eesti sarnaseid aktsioone korraldama ning panustama natuke suuremalt Eestimaalaste tervisesse.

Skip to content