Eesti Selja- ja Kaelaravi Keskus

Harjumaa 2018.a parim terviseidee selgunud!

 

Harjumaa aasta tegijaid 2018 on selgunud: parimaks tervist edendavaks ideeks valiti Martin Tohti „Lapsed liikuma!“ (Rae vald).

Harjumaa Tervist Edendava Idee konkursi võitja on Martin Toht (Martin Tohti Füsioteraapia OÜ) Rae vallast

Ideekonkursile „Tervist Edendav Idee“ laekus Harjumaalt 18 suurepärast ideed tervisekäitumise parendamiseks Harjumaal. Enim hääli kogus füsioterapeut Martin Tohti idee „Lapsed liikuma“.

Esikoha võitnud idee autorit ja kõige enam ideid esitanud valda tunnustatakse „Aasta tegija“ tunnustusüritusel Kose kulutuurikeskuses 29. novembril 2018.


Konkursile olid oodatud kõik huvitavad ja uudsed ideed, mis aitavad kaasa laste, noorte, täiskasvanute, lapsevanemate, vanemaealiste või kogukonna tervisekäitumise muutusele positiivses suunas. Ennetavad kogukonnas riskikäitumisi, tervist kahjustavaid harjumusi ning hoiakuid ja aitavad muuta keskkonda sotsiaalselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt tervemaks ja turvalisemaks paigaks. Idee võis puudutada ükskõik millist tervist ja heaolu puudutavat valdkonda.

Kõikide laekunud ideede hulgast joonistusid tugevamalt välja noorte ja lapsevanemate vaimsele tervisele ja täiskasvanute liikumisaktiivsusele keskenduvad teemad. Enamik ideid olid alguse saanud reaalsest vajadustest. 
Ideid hinnanud Harjumaa tervisenõukogu pidas kõiki esitatud 18 ideed sisult tugevateks ja erinäolisteks. Kuigi hindamine oli keeruline, pidas 16-liikmeline žürii vajalikuks tuua välja kolm kõige paremini esitatud ja läbimõeldud ideed, kellega hakatakse pidama ka läbirääkimisi aastal 2019 teostatavate tegevuste võimaliku kaasrahastuse osas.

Ideekonkursi üldvõitja Martin Toht esitas žüriile kolm ettepanekut tervisekäitumise positiivseks mõjutamiseks laste ja noorte hulgas. Kaks esimest keskendusid järjest suuremaks probleemiks kujunevate selja- ja peavalude ennetamisele laste ja noorte seas. Kõige tugevamalt hinnati füsioterapeudi ideed „ Lapsed liikuma“, mis keskendus ülekaalulisuse ennetamisele laste ning noorte seas läbi individuaalse lähenemise, targa toitumise, piisava liikumise ja vaimsete stressoritega toimetuleku õppe. Tegevust plaanib Toht reaalselt ellu hakata viima Rae vallas, laienedes hiljem kogu Harjumaale.

Idee kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.heak.ee/harjumaa-aasta-tegija-2018/

 

Skip to content