Eesti Selja- ja Kaelaravi Keskus

Klientide tagasiside

Stella Kallasmaa
Pärast 3. lapse sündi olin väga tugevates seljavaludes, ei saanud ennast sirgeks, valu kiirgas põlvedesse. Perearsti ja neuroloogi juurest ei saanud ma abi. Suunati taastusravisse.
 
Ka see ei aidanud üldse. Kasutasin juba kangeid valuvaigisteid. 
 
Öeldi, et pean terve elu valuvaigisteid sööma, miski ei aita seal, isegi mitte operatsioon. 
 
Siis otsisin Martini üles. Martin vaatas mu röntgenpilte ja küsis kohe, et kas mul on mingi trauma lapsepõlves olnud. Jaa-  olin  jääl tugevalt tagumikule kukkunud ja nüüd andis vana trauma tunda. Närv oli seljas kinni pitsunud ja valu kiirgus nüüd jalga. 2 alumist seljadiski olid ära kulunud. Olin seljavalusid juba 9 aastat kannatanud. 
 
Martinil on väga mõnus 3D liikuv teraapialaud, millega tegi mulle ravi. Algul olin väheke skeptiline, kuna esimesed ravikorrad isegi natuke ägestasid valusid. Kuid umbes poole pealt (kokku käisin 12 korda) hakkas järjest paremaks minema ja viimased seansid olid täiesti valuvabad.
 
Pärast teraapiad, isegi 3 aastat hiljem, olen täiesti valuvaba, saan batuudil hüpata ja isegi maad kaevata.
Hendrik Paimets

2 aastat tagasi kiirgas mul valu paremasse jalga, kuni varvasteni. Vahepeal läks natuke paremaks, kuid valu ägenes aasta tagasi uuesti. Paar viimast kuud olid juba väga hull: reie, sääre ja talla alt oli tuim, säär kiskus krampi. Pandi neurokirurgi juurde aeg.

Ostsin seljavenituspingi ja paar korda venitasin seal, kuid siis läks veel hullemaks.

Tuttav soovitas minna Martin Tohti juurde Selja- ja Kaelaravi Keskusesse – ise sai ta sealt palju abi. Kuna olukord kippus juba seljadiski operatsiooni poole, otsustasin proovida.

Vastuvõtul Martin küsitles mind, uuris mu MRT-d, testis, koputas reflekse. Siis tegi teraapiat seljale, natuke väänas selga – ja kohe oli valu palju väiksem! Kuigi jalas oli veel valu ja tuimust tunda, oli see palju väiksem, terve nädal oli mul parem olla. Järgnevate teraapiatega läks jalast valu ja tuimus järjest vähemaks ning 8 teraapiakorraga oli jalast valu ja tuimus kadunud. Ma ei oleks osanud oodata nii kiiret ja head tulemust!

Andres Tuule
Läksin Martini juurde seljast jalga kiirguva valu tõttu, diskiprobleemiga. Kuna valud läksid üha hullemaks, siis olin väga mures. Valu oli kord alaseljas ja tuharates, siis säärtes. Alaselg väsis väga kiiresti ning oli tundlik, raske oli töötada. Martin masseeris ja väänas mu selga, hiljem tegi ka elektriravi. Pärast esimest visiiti oli selg juba parem. Iga teraapiakorraga läks selg paremaks ja pärast 3 korda oli selg juba väga hea! Olen talle väga tänulik!
Lii Leitmaa

Migreenihoogudest sain võitu tänu osteopaatilisele kaelaravile.

Olen peavalude käes vaevelnenud üle 30 aasta. Alles nüüd, kui avastasin Selja- ja Kaelaravi Keskuse ning sain abi füsioterapeut Martin Tohtilt, on migreenihood hakanud harvemaks jääma.

Selja- ja Kaelaravi Keskusesse jõudsin ma Eesti Televisiooni kolleegi Anu Välba kaudu. Temalt sain imemees Martin Tohti kontakti. Esimesel kohtumisel uuris Martin Toht põhjalikult pilte ja küsis senise ravi ja elusitiili kohta. Tegelikult rääkisime kõigest. Kuna Martin on äärmiselt siiras inimene, oli tunne, nagu kohtuks vana sõbraga. Tema poolt esimesena Eestis kasutusele võetud  septsiaalse 3D-teraapialaua peal olin ka. Juba pärast esimest seanssi oli pea palju selgem ning migreeni ei olnud mitu kuud.

Anne Anijago

Tahan teid tänada! Käisin oma haige seljaga Teie vastuvõtul massaažis, kokku 8 korda.

Eks ma algul olin ikka pisut skeptiline, kuna seljavalu oli kestnud juba pea 2 aastat ja veel viimane kord massažis käies olin kuidagi kange ja see 1 valus punkt alaseljas andis tunda.  

Aga siis märkamatult läks asi paremaks ja 2 nädalat hiljem oli valu kadunud ning selg on seniajani (pool aastat hiljem) terve. Ei väsi, saan pikemalt seista ja kõike teha. Tegelikult on see ime. Suur AITÄH Teile! 

Jaanika Tahula

Pärast Teie vastuvõtul käimist sain hea enesetunde pikaks ajaks, aitäh! See mis Te teete, on lausa ime.

Tiina Madiste

Käisin Teie juures teraapias ja tahtsin öelda kui väga tänulik ma selle eest olen. Töö, mis Te teete, on lihtsalt ime. 

Eriti hea on pea ja olen 2 ööd saanud magada. Hetkel on selline tunne nagu suudaksin lennata ja minus on jälle lootus saada oma valudest lahti 🙂

Palju edu Teile selles, mida te teete, kõik hea mida te välja annate, tulgu mitmekordselt Teile tagasi.

 Teedu Magiveer

Mul oli väga tugev valu jalas, isegi kanged valuvaigistid enam ei aidanud.  Tahtsin ainult kuidagi inimväärselt seljaoperatsioonini elada (1,5 kuud oli opini aega).  Pärast 1. 3D seljateraapia ravikorda oli selg juba parem, pärast  2. teraapiakorda kadus jalast valu ja suremine ning ma ei pidanud enam valuvaigisteid võtma.

Annika A

Tundub, et pool aastat kestnud diagnoosi otsingud hakkavad selguse suunas liikuma.

Kiidan Teid veel kord, sest Teie olite ainsad, kes midagi sellist põhjuseks arvasitegi olevat ja arvasite, et tuleks külastada ortopeedi, teha täiendav MRT jne.

Neuroloogia osakonna juhataja, taastusraviarst ega ka dr Oolo ei osanud seda pakkuda. Rääkimata perearstist, kelle arvates on mul radikuliit, mida  peaks ravima meditatsiooniga.

Üleüldiselt tundub, et te peaksite arstidele mingi kursuse tegema teemal, kuidas avastada, kas tegemist on puusa – või seljaprobleemiga.

Pille Trubitsõn

Juba 1. osteopaatilise kaelaravi korraga kadusid mul pikalt olnud peavalud.

Mairold Õunamägi

Esimesed 6-7 teraapiakorda ei tundnud ma mingit muutust. Pärast seda aga hakkasid aastaid piinanud kaelavalud järjest vähemaks jääma.

Valve Paalo

Aastaid 1 puus valutas, liikuvus tugevalt piiratud. Soovitati puusaliigese vahetust. Martini juures sain 1 teraapiakorraga piinavast puusavalust lahti.

Viive Sokk

Enne Martini juurde ravile minekut oli mul 2,5 aastat peavalud ja migreen: kuklast valu kaarega pähe, silmakoopad valusaks, ajas oksele. Seda esines keskmiselt  2 korda kuus. Kael oli väga  kange. Lisaks esines peauimasus. 1 osteopaatilise kaelaravi korraga kadusid mul migreenid ära!

Anzhelika Semjonova

Mul on aastaid abaluude vahel tugev pinge ja valu. Lisaks suur skolioos. Viimastel kuudel ei saanud ma enam üle poole päeva töötada, kuna rindkere piirkonna valud läksid talumatuks. Esimesed 2 teraapiakorda eriti ei andnud tulemust. Kuid pärast 3. teraapiat läks palju-palju paremaks, sain oluliselt pikemalt töötada.

Eve Käärsoo

Mul diagnoositi külmunud õla sündroom (Frozen shoulder).  Pärast 1. teraapiat oli liikuvus palju suurem. 10 teraapiaga saime õla täiesti liikuma.

Skip to content